Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Celé papričky

Celé sušené papričky nám umožňujú dodávať čili zákazníkom po celý rok. Sušenie je jedna z najstarších konzervačných metód. Sušené čili papričky sú zvyčajne bez škodlivých patogénov a je u nich ľahké dlhodobé skladovanie. Majú veľmi široké použitie. Do rôznych jedál, omáčok salsy, alebo čisto ako korenie.

Wiri Wiri celé sušené 10 g

-10 %
Wiri Wiri celé sušené 10 g

Papričky Wiri Wiri budú červenou „čerešničkou na torte“ každého vášho slaného aj sladkého jedla. So svojou vysokou pálčivosťou dokazujú, že aj v tých najmenších papričkách sa môže ukrývať veľká sila, zároveň prekvapujú zaujímavou kyslastou ovocnou chuťou. Skvele sa v jedlách kombinujú s ázijskými ingredienciami, s tropickým ovocím aj syrmi.

Zloženie Wiri Wiri chilli papričky 100 %
Pálivosť
  • 3
SHU jednotky 150 000
Krajina pôvodu Ekvádor
Bežná cena: 3,10 €
Cena za 1 ks s DPH: 2,79 €
Skladom Expedujeme 27.03.2023
Popis

Wiri Wiri celé sušené 10 g

Guyanské čerešne, čo majú grády

Čili papričky Wiri Wiri pochádzajú z juhovýchodnej časti Guyany a na človeka, ktorý ich v hĺbke tunajších dažďových pralesov ako prvý objavil, muselo po ich ochutnaní čakať naozaj veľké prekvapenie. Malé červené guľôčky pripomínajúce tvarom aj veľkosťou čerešne alebo iné sladké bobuľoviny sú totiž pomerne intenzívne pálčivé, ale zároveň chuťovo zaujímavé. Niet preto divu, že sa doma v Guyane stali veľmi populárnymi a na miestnych trhoviskách aj v kuchyni si vyslúžili svoje stále miesto. Vo svete ich niekedy nájdete tiež pod názvami (Little) Cherry Bomb, Hot Cherry Peppers alebo Bird Cherry Pepper.

Malé guľôčky s veľkou silou

Wiri Wiri (vyslovované ako "weer-ee") sú ďalšou krásnou ukážkou toho, aká sila sa môže ukrývať aj v tých najmenších papričkách. So svojou pálčivosťou pohybujúcou sa okolo 100 000 až 350 000 SHU sa podobajú tropickým Habanero alebo Scotch Bonnet. Dieru do krku vám síce nevypália, ale o poctivé pálenie vás neochudobnia. Ich hrejivosť pocítite po zjedení okamžite. V ich výbornej a príjemne ovocnej chuti prevažujú kyslejšie tóny, ktoré pripomínajú zrelé paradajky. 

V priemere majú tieto malé bobuľovité papričky maximálne 1,5 cm. Rastú vzpriamene na kroch, ktoré nimi bývajú doslova obsypané. V priebehu zrenia prechádzajú zo zelených guľôčok do oranžovej a nakoniec do temne červenej, ktoré sú tiež najpálčivejšie.

Využitie Wiri Wiri v kuchyni 

Keby ste sa na ideálne využitie papričiek Wiri Wiri spýtali niekoho v Guyane, pravdepodobne by vám odporúčal pridávať ich do všetkých jedál. Od raňajok cez obed až po večeru. A vlastne prečo nie? Svojou ovocnejšou kyslastou chuťou dokážu obohatiť každé sladké, slané aj pikantné korenené jedlo. Wiri Wiri sa napríklad chuťovo výborne párujú a dopĺňajú so syrmi, paradajkami, so sójovou omáčkou, mangom či tropickým ovocím. Sú preto ako stvorené pro použitie do ovocných dezertov, omáčok a čatní ku grilovanému mäsu, alebo do veľmi širokej škály ázijských pokrmov, v ktorých hrá pálčivá aj kyslá zložka dôležitú úlohu.

Vedľa nešliapnete, ani keď ich pridáte do polievok (odporúčame najmä do tých s paradajkovým a zeleninovým základom), do mäsových zmesí alebo do rôznych dipov a marinád. Pri príprave studených čili omáčok idú v receptoch veľmi dobre dohromady s cibuľou, cesnakom, čerstvým ďumbierom, medom, dijonskou horčicou alebo už uvedenou sójovou omáčkou a tropickým ovocím, ako napríklad s mangom alebo ananásom. 

Sušené papričky Wiri Wiri môžete do jedál dávať celé (zmäknú v priebehu 10 minút), alebo ich pred prípravou rehydratovať. Stačí ich namočiť na desať minút do horúcej vody a potom ich používať celé, prípadne ich nadrviť či rozmliaždiť. Nenechajte sa ale pri dávkovaní zmiasť ich veľkosťou a začnite radšej s menším množstvom. Menej skúsených čili kuchárov môžu svojou vyššou pálčivosťou prekvapiť. 

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu