Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Chilli vločky

Drvené čili papričky na menšie kúsky vo forme vločiek. Toto korenie sa stalo veľmi populárne. V Spojených štátoch amerických je dokonca štandardom ich mať na stole vedľa soli a korenia. Vo vločkách je často vysoký podiel semien. Drvené čili môžete použiť ľubovoľne na varenie, napríklad na mäso alebo korenenie pokrmov rovnako ako soľou a korením.

Trinidad Scorpion Moruga chilli vločky 10 g

-14 %
Trinidad Scorpion Moruga chilli vločky 10 g

S touto ohnivou karibskou diablicou si vyskúšate, čo znamená prekročiť u chilli papričky hranicu 2 milióny na Scovilleho stupnici. Namleté vločky týchto aromatických papričiek dodajú jedlu spaľujúci žiar, ktorý sa postupne rozvíja a dokáže potrápiť pekne dlhú dobu. Pokiaľ ale zastávate pravidlo, že čím pálivejšie, tým lepšie, Scorpion chilli je pre vás ako stvorené.

Zloženie Trinidad Scorpion Moruga chilli papričky 100 %
Pálivosť
  • 6
SHU jednotky 2 000 000
Krajina pôvodu Ekvádor
Bežná cena: 4,90 €
Cena za 1 ks s DPH: 4,21 €
Skladom Expedujeme 10.02.2023
Popis

Trinidad Scorpion Moruga chilli vločky 10 g

Trúfnite si na druhú najštipľavejších  papričku sveta!

Za hranicu 2 miliónov SHU vedie v chilli svete cesta lemovaná vreckovkami a mliekom. Alebo aspoň takú výbavu odporúčame ku konzumácii ohnivých karibských papričiek Trinidad Scorpion Moruga. Už samotné slovo škorpión neveští pre neskúsených chilli začiatočníkov nič dobré. Milovníkom extrémne pálivého chillivšak hovoríme: "Smelo, ale opatrne do toho!"

Za jej zložitým menom sa v skutočnosti skrýva názov mesta Morouga, ktorá sa nachádza na karibskom ostrove Trinidad, ktorý spolu s ostrovom Tobago tvorí ostrovný štát. Odtiaľ paprička pochádza.

V roku 2012 ju Chille Pepper inštitút (spadajúci pod Štátnu univerzitu v Novom Mexiku) potvrdil ako najštipľavejšiu na svete a zároveň prvú, ktorá prekonala hranicu 2 000 000 SHU. Bohužiaľ, Guinnessova kniha rekordov tejto papričke nepriala, a za najštipľavejšiu  zo všetkých ju nikdy oficiálne nepotvrdila. Slávy by si rovnako moc dlho neužila. Hneď o rok neskôr totiž prišla na svet Carolina Reaper, ktorá si svoje prvenstvo drží dodnes.

Sila desiatich Habanero papričiek v jednej

Moruga Scorpion papričky sú priemerne veľké asi ako golfová loptička, majú zvrásnený hrboľatý povrch a oranžovo-červenú farbu. Chýba im tiež tiež pretiahnutá špička (chvostík), ktorý je pre najštipľavejšie  papričky sveta obvyklý. Pálivosť u tohto chilli začína na 1 200 000 SHU a dosahuje až 2 500 000 SHU. Skrátka záležitosť len pre ostrieľaných chilli znalcov.

Majú kvetinovo-ovocnú chuť a aromatickú vôňu. Pálivosť sa po zjedení tejto papričky postupne rozvíja a trvá pomerne dlhú dobu. Známy je v tejto súvislosti výrok Paula Boslanda, riaditeľa mexického Chille Pepper inštitútov, ktorý vyhlásil: "Zahryznete sa a nezdá sa to tak hrozné. Lenže potom to začne. Pálivosť sa zvyšuje, zvyšuje a zvyšuje. Je to brutálne." Čo dodať, Moruga Scorpion chilli vám z hrdla len tak nevymizne.

Trinidad Scorpion Moruga v kuchyni

Papričku môžete použiť mletú, celú alebo v podobe pasty či pyré ako základnú surovinu pre mnohé varené i studené jedlá a omáčky. Skvele vynikne v marináde na pálivé kuracie krídelká a iné barbecue mäsové pochúťky. Vďaka svojej sladkej kvetinovej chuti je vhodná do všetkých sladko-pálivých dipov a pokrmov.

Nezabudnite, že Trinidad Scorpion Moruga je asi 10-krát pálivejšia než Habanero papričky. Takže s dávkovaním to radšej moc nepreháňajte.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu