Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Chilli v prášku

Čili korenie v prášku sú sušené čili papričky drvené na veľmi jemný prášok. Čili prášok má dlhú životnosť, pokiaľ sa skladuje vo vzduchotesnej nádobe mimo tepla a svetla. Má široké možnosti využitia v kuchyni a jedlu dodá pikantnú ostrosť s typickou príchuťou danej papričky.

Trinidad Scorpion Moruga chilli prášok 9 g

Trinidad Scorpion Moruga chilli prášok 9 g

S touto ohnivou karibskou diablicou si vyskúšate, čo znamená prekročiť u chilli papričky hranicu dvoch miliónov na Scovilleho stupnici. Jemne namletý prášok z týchto aromatických papričiek dodá jedlu spaľujúci žiar, ktorý sa postupne rozvíja a dokáže potrápiť pekne dlhú dobu. Pokiaľ ale zastávate pravidlo, že čím pálivejšie, tým lepšie, Scorpion chilli je pre vás ako stvorené.

Zloženie Trinidad Scorpion Moruga chilli papričky 100 %
Pálivosť
  • 6
SHU jednotky 2 000 000
Krajina pôvodu Ekvádor
Cena za 1 ks s DPH: 4,90 €
Skladom Expedujeme 27.03.2023
Popis

Trinidad Scorpion Moruga chilli prášok 9 g

Trúfnite si na druhú najštipľavejšiu papričku sveta!

S touto ohnivú karibskú diablicou si vyskúšate, čo znamená prekročiť u chilli papričky hranicu 2 milióny na Scovilleho stupnici. Už samotné slovo scorpion neveští pre neskúsených čili začiatočníkov nič dobré. Milovníkom extrémne pálivého čili však hovoríme: "Smelo, ale opatrne do toho!"

Za jej zložitým menom sa v skutočnosti skrýva názov mesta Morouga, ktoré sa nachádza na karibskom ostrove Trinidad, ktorý spolu s ostrovom Tobago tvorí ostrovný štát. Odtiaľ paprička pochádza.

V roku 2012 ju Chile Pepper inštitút (spadajúci pod Štátnu univerzitu v Novom Mexiku) potvrdil ako najštipľavejšiu na svete a zároveň prvú, ktorá prekonala hranicu 2 000 000 SHU. Bohužiaľ, Guinnessova kniha rekordov tejto papričke nepriala a za najštipľavejšiu zo všetkých ju nikdy oficiálne nepotvrdila. Slávy by si rovnako moc dlho neužila. Hneď o rok neskôr totiž prišla na svet Carolina Reaper, ktorá si svoje prvenstvo drží dodnes.

Sila desiatich Habanero papričiek v jednej

Moruga Scorpion papričky sú priemerne veľké asi ako golfová loptička, majú zvrásnený hrboľatý povrch a oranžovo-červenú farbu. Nemajú ale pretiahnutú špičku (chvostík), ktorý je pre najštipľavejšie papričky sveta obvyklá. Pálivosť u tohto čili začína na 1 200 000 SHU a dosahuje až 2 500 000 SHU. Skrátka záležitosť len pre ostrieľaných čili znalcov.

Majú kvetinovo-ovocnú chuť a aromatickú vôňu. Pálivosť sa po zjedení tejto papričky postupne rozvíja a trvá pomerne dlhú dobu. Známy je v tejto súvislosti výrok Paula Boslanda, riaditeľa mexického Chile Pepper inštitútu, ktorý vyhlásil: "Odhryznete si a nezdá sa to tak hrozné. Lenže potom to začne. Pálivosť sa zvyšuje, zvyšuje a zvyšuje. Je to brutálne." Čo dodať, Moruga scorpion chillii vám z krku len tak nevymizne.

Trinidad Scorpion Moruga v kuchyni

Papričku môžete použiť mletú, celú, alebo v podobe pasty či pyré, ako základnú surovinu pre mnohé teplé i studené jedlá a omáčky. Skvele vynikne v marináde na pálivé kuracie krídelká a iné barbecue mäsové pochúťky. Vďaka svojej sladkej kvetinovej chuti je vhodná do všetkých sladko-pálivých dipov a pokrmov.

Nezabudnite, že Trinidad Scorpion Moruga je asi 10-krát pálivejšia než Habanero papričky. Takže s dávkovaním to radšej moc nepreháňajte.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu