Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Celé papričky

Celé sušené papričky nám umožňujú dodávať čili zákazníkom po celý rok. Sušenie je jedna z najstarších konzervačných metód. Sušené čili papričky sú zvyčajne bez škodlivých patogénov a je u nich ľahké dlhodobé skladovanie. Majú veľmi široké použitie. Do rôznych jedál, omáčok salsy, alebo čisto ako korenie.

Trinidad Scorpion Moruga chilli celé sušené 10 g

Trinidad Scorpion Moruga chilli celé sušené 10 g

S touto ohnivou karibskou diablicou si vyskúšate, čo znamená prekročiť u čili papričky hranicu 2 milióny na Scovilleho stupnici. Celé sušené papričky sú veľmi aromatické a majú ovocnú chuť. Ich pálivosť sa postupne rozvíja a dokáže potrápiť pekne dlhú dobu. Pokiaľ ale zastávate pravidlo, že čím pálivejšie, tým lepšie, Scorpion čili je pre vás ako stvorené.

Zloženie Trinidad Scorpion Moruga chilli papričky 100 %
Pálivosť
  • 6
SHU jednotky 2 000 000
Krajina pôvodu Ekvádor
Cena za 1 ks s DPH: 4,90 €
Skladom Expedujeme 27.03.2023
Popis

Trinidad Scorpion Moruga chilli celé sušené 10 g

Trúfnite si na druhú najštipľavejšiu papričku sveta!

S touto ohnivou karibskou diablicou si vyskúšate, čo znamená prekročiť u čili papričky hranicu dva milióny na Scovilleho stupnici. Už samotné slovo scorpion neveští pre neskúsených čili začiatočníkov nič dobré. Milovníkom extrémne pálivého čili však hovoríme: "Smelo, ale opatrne do toho!"

Za jej zložitým menom sa v skutočnosti skrýva názov mesta Morouga, ktorá sa nachádza na karibskom ostrove Trinidad, ktorý spolu s ostrovom Tobago tvorí ostrovný štát. Odtiaľ paprička pochádza.

V roku 2012 ju Chile Pepper inštitút (spadajúci pod Štátnu univerzitu v Novom Mexiku) potvrdil ako najštipľavejšiu na svete a zároveň prvú, ktorá prekonala hranicu 2 000 000 SHU. Bohužiaľ, Guinnessova kniha rekordov tejto papričke nepriala a za najštipľavejšiu zo všetkých ju nikdy oficiálne nepotvrdila. Slávy by si rovnako moc dlho neužila. Hneď o rok neskôr totiž prišla na svet Carolina Reaper, ktorá si svoje prvenstvo drží dodnes.

Sila desiatich Habanero papričiek v jednej

Moruga Scorpion papričky sú priemerne veľké asi ako golfová loptička, majú zvrásnený hrboľatý povrch a oranžovo-červenú farbu. Nemajú tiež pretiahnutú špičku (chvostík), ktorý je pre najštipľavejšie papričky sveta obvyklý. Pálivosť u tohto čili začína na 1 200 000 SHU a dosahuje až 2 500 000 SHU. Skrátka záležitosť len pre ostrieľaných čili znalcov.

Majú kvetinovo-ovocnú chuť a aromatickú vôňu. Pálivosť sa po zjedení tejto papričky postupne rozvíja a trvá pomerne dlhú dobu. Známy je v tejto súvislosti výrok Paula Boslanda, riaditeľa mexického Chile Pepper inštitútu, ktorý vyhlásil: "Zahryznete si a nezdá sa to tak hrozné. Lenže potom to začne. Pálivosť sa zvyšuje, zvyšuje a zvyšuje. Je to brutálne." Čo dodať, Moruga Scorpion čili vám proste z hrdla len tak nevymizne .

Trinidad Scorpion Moruga v kuchyni

Papričku môžete použiť mletú, celú alebo v podobe pasty či pyré ako základnú surovinu pre mnohé varené i studené jedlá a omáčky. Skvele vynikne v marináde na pálivých kuracích krídelkách a iných barbecue mäsových pochúťkach. Vďaka svojej sladkej kvetinovej chuti je vhodná do všetkých sladko-pálivých dipov a pokrmov.

Nezabudnite, že Trinidad Scorpion Moruga je asi 10-krát pálivejšia než Habanero papričky. Takže s dávkovaním to radšej moc nepreháňajte.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu