Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980      d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Vločky a granule

Drvené čili papričky na menšie kúsky vo forme vločiek a granúl. Toto korenie sa stalo veľmi populárne. V Spojených štátoch amerických je dokonca štandardom ich mať na stole vedľa soli a korenia. Vo vločkách je často vysoký podiel semien. Drvené čili môžete použiť ľubovoľne na varenie, napríklad na mäso alebo korenenie pokrmov rovnako ako soľou a korením.

New Mexican chilli granule 30 g

New Mexican chilli granule 30 g

Čili papričky New Mexican čiže Anaheim sú so svojou miernou pálivosťou vhodné takmer pre celú rodinu. Sušením získavajú typickú sladkastú, ľahko dymovú chuť a každému jedlu prepožičajú bohatú červeno-hnedú farbu. New Mexican papričky pomleté na granule využijete v kuchyni všade tam, kde potrebujete jedlu dodať jemný pikantný nádych. Od mexických špecialít až po vajcia na raňajky.

Pálivosť
  • 2
SHU jednotky 10 000
Složení New Mexican chilli papričky 100 %
Krajiny pôvodu Mexiko
Cena za 1 ks s DPH: 1,99 €
Vypredané Expedujeme 06.08.2021 Kontaktovať predajcu
/new-mexican-chilli-granule-30-g-e240.htm
Popis

New Mexican chilli granule 30 g

Klasická paprika so štipkou hrejivosti

Keď sa povie "rodinná" paprička, určite sa má na mysli Anaheim. Jej decentná pálivosť je vhodná pre každého člena rodiny a sladkastosť dodá jedlu novú chuť a štipku pikantnosti, ktorú si pri stole všetci zamilujú. Plody sú veľké asi 15 cm a pálivosť sa pohybuje okolo 500-2 500 SHU.

Anaheim papričky patria do skupiny kultivarov pochádzajúcich z Nového Mexika, odkiaľ tiež získali svoj prívlastkový názov. Čili týchto odrôd je všeobecne menej pálivé a má veľmi blízko ku klasickej zelenej, červenej alebo bielej paprike (patria sem napríklad aj Poblano papričky).

U týchto kultivarov sa v kuchyni využívajú ako menej zrelé zelené plody, tak červené plne dozreté. Práve tie sú určené k usušeniu. Vďaka sušenie získavajú svoju typickú sladkastú, ľahko dymovú chuť a pokrmom dodávajú bohatú červenú až hnedú farbu.

Príbeh jedného farmára a milovníka čili

Hoci pochádza z Mexika, svoje meno dostali podľa oblasti Anaheim v Kalifornii, kam ich semienka okolo roku 1900 priviezol farmár, objaviteľ a milovník čili Emilio Ortega. Do dnešnej doby sa tu vo veľkom pestujú. Niekedy sa im preto tiež hovorí kalifornské čili, alebo Magdalena.

Pre zaujímavosť ešte dodáme, že najčastejšie nájdete Anaheim papričky v zelenej podobe naložené v konzerve. Tento spôsob uchovania objavil u zelených papričiek práve Ortega, ktorý založil vlastný podnik na spracovanie čili. Dnes patrí jeho rovnomenná spoločnosť Ortega k jednému z najväčších výrobcov mexických pokrmov.

Anaheim v kuchyni

Obľúbite si ich v dusenom mäse, polievkach a omáčkach, v zeleninových pokrmoch a tradičných mexických jedlách, ako sú tamales alebo enchiladas. Ich chuť sa skvele doplňuje so zrelými syrmi, bravčovým mäsom, hydinou, s kukuricou, paradajkami, čiernymi fazuľami alebo s rascou a koriandrom. A ak nedáte bez čili ani ranu, tieto papričky môžete pokojne aj raňajkovať. Výborné sú v kombinácii s vajcami alebo v tzv. breakfast burritos, čo sú obľúbené mexické tortilly, ktoré sa podávajú na raňajky. Plnené bývajú údeninou, syrom, vajcami, fazuľou, salsou a zeleninou.

Pre dosiahnutie lepšej chuti, je pred samotným použitím vhodné Anaheim papričky krátko orestovať na rozohriatej panvici, po dobu asi 10-20 sekúnd. Môžete ich aj rehydratovať namočením do horúcej vody na 20 minút.

/product-action/increment-product-view-count?productId=240

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 24 hod.

50 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu