Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Delikatesy

Na niečo pekelne dobrého je čas vždy. Vyberte si z našej ponuky lahodných čili delikates. Či už staviate na sladké, slané, alebo dokonca tekuté pálivé lahôdky. Delikatesy nesmú chýbať medzi pohostením na žiadnej správnej párty, či oslave. Tiež ale potešia ako originálny darček pre milovníkov čili.

Nakladané Green Jalapeño chilli papričky, krájané 330 g

-14 %
Nakladané Green Jalapeño chilli papričky, krájané 330 g

Nakladané krájané kolieska Jalapeño papričiek v slanom náleve s vínnym octom sa skvele hodia do akéhokoľvek jedla - od hamburgerov a pizze, mäsových a strukovinových jedál až po nakladané syry či utopence. Alebo ich jednoducho zjete len tak na posedenie. Vďaka miernejšej pálivosti Jalapeño papričiek si túto lahôdku môžu bez obáv vychutnávať aj menej skúsení čili nadšenci.

Pálivosť
  • 2
SHU jednotky 10 000
Krajina pôvodu Egypt
Bežná cena: 3,90 €
Cena za 1 ks s DPH: 3,35 €
Skladom Expedujeme 10.02.2023
Popis

Nakladané Green Jalapeño chilli papričky, krájané 330 g

Pre niekoho sú Jalapeño so svojou miernejšou priemernou pálivosťou okolo 8,000 až 10,000 SHU vrcholom ostrosti, pre iných slabým odvarom. Jedno je ale isté, v kuchyni patrí k jednému z najobľúbenejších a najpoužívanejších druhov čili, ktoré sa tu rozhodne nestratí. A to platí aj o nakladaných zelených Jalapeño papričkách krájaných na kolieska. Pokiaľ ich teda hneď nezjete samé na posedenie už pri otvorení plechovky.

Pre zaujímavosť, v Mexiku sú výrazom Jalapeño označované tieto papričky iba v naloženom stave. Čerstvým zeleným plodom sa hovorí "chile gordo", čo v preklade znamená tučná paprika, alebo "cuaresmenos" podľa mexického sviatku, počas ktorého niektorí štyridsať dní vôbec nejedia mäso.

Zelené sú Jalapeño nedozreté. Oproti zrelým červeným môžu byť o niečo viac pálivé. V kuchyni majú široké a univerzálne využitie. Hodia sa do jedál mexickej kuchyne, na akékoľvek mäsové, zeleninové alebo strukovinové pokrmy, do rôznych omáčok alebo salsy. Výborné sú na pizzi, v hamburgeri, na jednohubkách alebo v kombinácii s vajcami.

Vďaka tomu, že sú naše zelené Jalapeño naložené v slanom náleve s vínnym octom, budú tiež neprekonateľnou ingredienciou každých utopencov alebo nakladaných syrov.

Ochutnajte obľúbenú sušenú papričku aztéckych cisárov

Jalapeño boli považované za prvú a najstaršiu kultivovanú plodinu na západnej pologuli a to ešte v čase pred aztéckou civilizáciou. Aztékovia papričkám prikladali obrovský význam. Bežne čili sušili na slnku, čo však u Jalapeño kvôli ich hrubej dužinatej šupke nebolo možné. Začali ich preto najskôr údiť a až potom sušiť. Vďaka tomu vznikli dnes známe Chipotle. Takto spracované Jalapeño sa stali v Aztéckej ríši vysoko cenenou surovinou a boli využívané aj na prípravu jedál pre cisárske ceremoniály. Tradične z nich bola pre cisára a jeho hostí pripravovaná omáčka, ktorá obsahovala tiež paradajky, orechy, tekvicové semienka, čokoládu a karamel. Väčšinou sa podávala k zverine, morským plodom a hydine.

S Jalapeño neurobíte chybu v žiadnom jedle, ktorým sa chystáte pohostiť návštevu, rodinu alebo úplných čili začiatočníkov.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu