Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Tekutý mash

Tento druh chilli je bežný v USA a Ázii, ale ťažko ho budete hľadať v rámci EÚ. Čerstvé chilli papričky (zvyčajne 85-90% z hotového výrobku) sa rozdrvia spoločne so soľou a nechajú sa kvasiť po dobu 2 až 6 mesiacov alebo aj dlhšie. Výťažok z šupky, semienok a dužiny spoločne poskytnú intenzívnu a bohatú chuť. Ideálny na varenie.

Komodo Dragon chilli mash 100 ml

Komodo Dragon chilli mash 100 ml

Tekutý chilli mash vyrobený z čerstvých papričiek Komodo Dragon, o ktorých sa hovorí, že sú takým malým stelesnením ohnivého draka a aktuálne patrí medzi najštiplavejších chilli na svete. Vynikajú sviežou ovocnou chuťou.

Limitovaná edice exkluzivně u The ChilliDoctor do vyprodání zásob. Nezmeškejte příležitost ochutnat Komodo Dragon mash, kterého jsme v omezeném množství vyrobili pouze 50 Kg.

Zloženie Komodo Dragon chilli papričky, soľ, kyselina octová.
Pálivosť
  • 6
SHU jednotky 2 200 000
Krajina pôvodu Veľká Británia
Cena za 1 ks s DPH: 8,50 €
Skladom Expedujeme 12.12.2022
Popis

Komodo Dragon chilli mash 100 ml

Komodo Dragon - ohnivý drak v podobe chilli

Milovníci toho nejpálivějšího chilli, pripravte si pohár mlieka, vreckovky na slzy a zhlboka sa nadýchnite. Papričky Komodo Dragon prichádza! Hovorí sa o nich, že sú takým malým stelesnením ohnivého draka a všetci, ktorí túto červenú papričku raz ochutnali, ju nemôžu opísať inak než ako "zžieravo pálivú".

Áno, jedná sa o jedno z najpálivejších chilli na svete. Pálivosť Komodo Dragon začína na 1,400,000 SHU, môže ale dosiahnuť aj 2,200,000 SHU. Pre zaujímavosť, sú v priemere 450x pálivejšiu než jalapeño a vo svojom vrchole dokonca 880x.

Zákerná pálivosť len pre tých najotrlejších

Papričky Komodo Dragon sú určené iba vyznávačom extrémne pálivého chilli (alebo skutočne odvážnym kulinárskym dobrodruhom). To, čo z nich robí unikátny záležitosť, je však rafinovanosť a zákernosť ich pálivosti. Po prvom súste vás najprv uvíta výrazná svieža chuť bohatá na ovocné tóny. A potom to zhruba po 10 sekundách príde. Akoby vám v puse explodovalo peklo. Ďalej už to len páli a páli. Skrátka, Komodo Dragon ponúka poctivý dlhotrvajúcu žiar, žiadnu oklamaný rýchlovku.

Vďaka nekonečné pálivosti, ktorá prichádza až po nejakej chvíli, ju niektorí prirovnávajú k papričkám Bhut Jolokia čiže Ghost Pepper. Ovocná chuť zase môže pripomínať Scotch Bonet.

Najpálivejšia papričky z britského supermarketu

Čerstvé Komodo Dragon sú dlhé asi 5 cm a ich šupka je rôzne skrútená a pokrčená (ako tomu u podobne diabolských papričiek býva). Dozrievajú klasicky zo zelenej farby cez oranžovú až po žiarivo červenú.

Zaujímavé je, že sa prvýkrát dali v roku 2015 kúpiť na pultoch britských obchodov Tesco. Čo je pre takto pálivé chilli pomerne nezvyčajné. Komodo Dragon vypestoval najväčší producent chilli vo Veľkej Británii - Salvatore Genovese. Ten rýchlo pochopil, že ak sa chce vo svete chilli zviditeľniť a získať si vytúženú pozornosť, musí prekonávať jeden rekord na škále pálivosti za druhým.

Sušené papričky Komodo Dragon v kuchyni

Sušeným papričkám Komodo Dragon možno po namočení do horúcej vody navrátiť ich šťavnatosť. V takejto podobe z nich môžete roztlačením alebo rozmixovaním vyrobiť rôzne pasty, omáčky alebo dipy, ktoré doslova rozpália akékoľvek jedlo si budete priať. Od mäsových a strukovinových pokrmov, polievok, mexických aj ázijských jedál až po sladké jedlá, kde navyše vynikne ich ovocná chuť.

Po ranu vás určite nakopnú vajíčka decentne posypaná práškom zo sušených Komodo Dragon a štipka chilli v šaláte alebo dezertu vám zase podporí trávenie a zlepší náladu na celý zvyšok dňa.

Extrémne pálivé chilli je ideálny pridávať do receptov s mliečnymi výrobkami (smotana, mlieko alebo napríklad tvaroh) - o niečo zmierni pálivosť. Nebojte sa tiež experimentovať s dezerty. Chilli a čokoláda sú nesmrteľnou kombináciou. Trochu sušeného Komo Dragon môžete pridať napríklad do čokoládovej torty so smotanovým krémom.

Pre prvé varenie s Komodo Dragon odporúčame dávkovať opatrne a radšej menej ako viac.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu