Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Chilli vločky

Drvené čili papričky na menšie kúsky vo forme vločiek. Toto korenie sa stalo veľmi populárne. V Spojených štátoch amerických je dokonca štandardom ich mať na stole vedľa soli a korenia. Vo vločkách je často vysoký podiel semien. Drvené čili môžete použiť ľubovoľne na varenie, napríklad na mäso alebo korenenie pokrmov rovnako ako soľou a korením.

Isot (Urfa biber) chilli vločky 30 g

-14 %
Isot (Urfa biber) chilli vločky 30 g

Drvené vločky čiernych sušených papričiek Isotech majú síce strednú, avšak dlhotrvajúcu a postupne sa rozvíjajúcu pálivosť. Unikátny je tiež ich chuťový profil, v ktorom sa zrkadlia zaujímavé chute Turecka, odkiaľ Isotech pochádza - komplexnú, ľahko dymovú a zemitú chuť dopĺňajú tóny kávy, čokolády, tabaku a hrozienok.

Zloženie Isot chili papričky 100 %.
Pálivosť
  • 2
SHU jednotky 50 000
Krajina pôvodu Turecko
Bežná cena: 2,30 €
Cena za 1 ks s DPH: 1,98 €
 
Popis

Isot (Urfa biber) chilli vločky 30 g

Papričky, ktoré sa inak sušia cez deň a inak v noci.

Tieto papričky odrody Capsicum annuum (papriky ročnej) sú v čerstvej podobe nazývané podľa juhovýchodného tureckého mesta Urfa, odkiaľ pochádza. "Biber" znamená turecky "chilli paprika". Sušeným sa im potom hovorí Isotech papričky.

 Hoci sú Isotech papričky menej pálivé než väčšina ostatných druhov, ich dlhotrvajúca a postupne sa rozvíjajúca hrejivosť môže byť na konci jedla už naozaj intenzívna.

Zrelé Urfa Biber sú pri zbere žiarivo červené a sladké. Už od čias tureckých Kurdov, ktorí tieto papričky začali kultivovať, sa sušia pomocou špeciálnej dvojfázovej techniky, ktorá vyžaduje veľa starostlivosti a času - podobne ako je tomu napríklad u kvalitných vanilkových strukov. Cez deň sa papričky sušia na slnku a cez noc sa nechajú pevne zabalené v plátnach odležať. Tomuto procesu sa hovorí "potenie". Počas neho sa usušená dužina naplní zostávajúcou vlhkosťou plodu. Paprička tak získava svoju jedinečnú chuť, olejnatejšiu textúru a tmavú, takmer až čiernu farbu s fialovým a purpurovým odtieňom. Túto farbu si paprička zachováva aj vo forme drvených vločiek alebo granúl.

Fialovo-čierna lahôdka na mäso i ovocie

 Do chuťového profilu sušených papričiek sa bezpochyby vtlačil tiež ich turecký pôvod. Isotech majú plnú a komplexné zemitú a ľahko dymovú chuť s podtónmi kávy, čokolády, tabaku a hrozienok. Chuťovo môžu byť podobné Aleppo papričkám, ktoré pochádzajú z neďalekej Sýrie. Isotech sú však viac štipľavé, majú okolo 30 000-50 000 SHU.

Každé jedlo zľahka posypané touto papričkou zaujme nielen chuťou, ale tiež výraznou fialovo-čiernou farbou. Ich silne pikantná chuť sa krásne vyníma napríklad v šalátoch, na pečenej zelenine, alebo v dusených mäsových pokrmoch.

Pre tých, ktorí s chilli radi experimentujú a neboja sa aj jeho netradičného využitia, odporúčame posypať vločkami z Isotech papričiek tiež ovocné šaláty alebo sladké dezerty, ako brownies, perník alebo dokonca zmrzlinu. Vďaka ich tmavo fialovo-čiernej farbe vaše sladké jedlá navyše získajú vskutku netradične sfarbenú výzdobu.

 

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu