Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Chilli v prášku

Čili korenie v prášku sú sušené čili papričky drvené na veľmi jemný prášok. Čili prášok má dlhú životnosť, pokiaľ sa skladuje vo vzduchotesnej nádobe mimo tepla a svetla. Má široké možnosti využitia v kuchyni a jedlu dodá pikantnú ostrosť s typickou príchuťou danej papričky.

Habanero chilli prášok 9 g

-25 %
Habanero chilli prášok 9 g

Pripravte sa na poriadnu karibskú chilli párty! Jemný mletý prášok z Habanero vás bude v slanom aj sladkom jedle baviť svojou vysokou pálivosťou a sladko ovocnou chuťou, ktorá je u čerstvých aj sušených papričiek prirovnávaná ku kokosu, žltému melónu, papáje a bobuľovinám. Exotickú pikantnú iskru dodajú tiež všetkým čokoládovým a ovocným dezertom, ale aj marinádam na grilovanie.

Zloženie Habanero chilli papričky 100 %.
Pálivosť
  • 4
SHU jednotky 350 000
Krajina pôvodu Ekvádor
Bežná cena: 3,10 €
Cena za 1 ks s DPH: 2,33 €
Skladom Expedujeme 27.03.2023
Popis

Habanero chilli prášok 9 g

Keď sa povie ideálne chilli ...

Papričky Habanero v sebe spájajú všetko, čo si u dobrého chilli prajete. Sú vysoko pálivé, takže vás rozhodne neochudobnia o ten pravý a poctivý hrejivý pocit, majú špecifickú chuť s tónmi tropického ovocia a sú u nás bežne dostupné.

Habanero je odroda Capsicum chinense (papriky čínskej) a pôvodne pochádza z Karibiku, konkrétne z Kuby. Odtiaľ sa paprička dostala okrem iného aj na Yucatán do Mexika, kde sa jej ročne zožne asi 1 500 ton. Dosahuje vysokú pálivosť v rozsahu 200 000-300 000 SHU. Zaujímavá je predovšetkým farebná škála, ktorú možno u týchto papričiek pozorovať. Zo svetlozelenej pri nezrelých plodoch prechádza postupne v typickú oranžovú a červenú. K videniu sú však tiež Habanera ružové, hnedé, tmavo zelené i bielej farby.

Krížením červeného Habanera a papričky Bhut Jolokia vznikla v roku 2012 v Južnej Karolíne Carolina Reaper, v súčasnosti najštipľavejšie chilli na svete.

Papričky s chuťou tropického ovocia

Karibský pôvod prepožičal Habanero papričkám nielen samotný názov, ktorý je odvodený zo španielskeho pomenovania Havany, ale tiež exotický profil chuti. Majú intenzívnu kvetinovú vôňu a v chuti je možné výrazne rozpoznať kokos, žltý melón, papáju a podtóny bobuľovín. Niektorí v ich chuti cítia aj tóny marhule. Skrátka úžasná záležitosť pre všetkých, ktorí v chilli nehľadajú len "vypalovák", ale po prvotnom pálení si vychutnajú zaslúženú ovocnú chuť.

Habanero v kuchyni

Pre svoje vlastnosti sú Habanero papričky žiadanou prísadou do omáčok a mäsových pokrmov. Ideálne sú tiež na domáce salsy a marinády. Až budete nabudúce grilovať, skúste do naložených kuracích krídeliek, alebo barbecue omáčky pridať kúsok Habanero. Vaše jedlo získa ten správny šmrnc a jedinečnú chuť.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu