Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Celé papričky

Celé sušené papričky nám umožňujú dodávať čili zákazníkom po celý rok. Sušenie je jedna z najstarších konzervačných metód. Sušené čili papričky sú zvyčajne bez škodlivých patogénov a je u nich ľahké dlhodobé skladovanie. Majú veľmi široké použitie. Do rôznych jedál, omáčok salsy, alebo čisto ako korenie.

Habanero chilli celé sušené 10 g

-14 %
Habanero chilli celé sušené 10 g

Pripravte sa na poriadnu karibskú čili párty! Celé sušené papričky Habanero vás budú v slanom aj sladkom jedle baviť svojou vysokou pálivosťou, omamnou kvetinovou vôňou a ovocnou chuťou s tónmi kokosu, žltého melónu, papáje a bobuľovín. Exotickú pikantnú iskru dodajú tiež všetkým čokoládovým a ovocným dezertom, aj marinádam na grilovanie.

Zloženie Habanero chilli papričky 100 %.
Pálivosť
  • 4
SHU jednotky 350 000
Krajina pôvodu Ekvádor
Bežná cena: 3,10 €
Cena za 1 ks s DPH: 2,67 €
Skladom Expedujeme 10.02.2023
Popis

Habanero chilli celé sušené 10 g

Keď sa povie ideálne čili ...

Papričky Habanero v sebe spájajú všetko, čo si u dobrého čili prajete. Sú vysoko pálivé, takže vás rozhodne neochudobnia o ten pravý a poctivý hrejivý pocit. Majú špecifickú chuť s tónmi tropického ovocia a sú u nás bežne dostupné.

Habanero je odrodou Capsicum chinense (papriky čínskej) a pôvodom pochádza z Karibiku, konkrétne z Kuby. Odtiaľ sa paprička dostala okrem iného aj na Yucatán do Mexika, kde sa jej ročne zožne asi 1 500 ton. Dosahuje vysokej pálivosti v rozmedzí 200 000-300 000 SHU. Zaujímavá je predovšetkým farebná škála, ktorú možno u týchto papričiek pozorovať. Zo svetlozelenej u nezrelých plodov prechádza postupne v typickú oranžovú a červenú. K videniu sú však tiež Habanera ružové, hnedé, tmavo zelené i biele farby.

Krížením červeného Habanera a papričky Bhut Jolokia vznikla v roku 2012 v Južnej Karolíne Carolina Reaper, v súčasnosti najštipľavejšie čili na svete.

Papričky s chuťou tropického ovocia

Karibský pôvod prepožičal Habanero papričkám nielen názov samotný, ktorý je odvodený zo španielskeho pomenovania Havany, ale tiež exotický profil chuti. Majú intenzívnu kvetinovú vôňu a v chuti možno výrazne rozpoznať kokos, žltý melón, papáju a podtóny bobuľovín. Niektorí v ich chuti nachádzajú aj tóny marhule. Skrátka úžasná záležitosť pre všetkých, ktorí v čili nehľadajú len "vypalovák", ale po prvotnom pálení si vychutnajú zaslúženú ovocnú chuť.

Habanero v kuchyni

Pre svoje vlastnosti sú Habanero papričky žiadanou prísadou do omáčok a mäsových pokrmov. Ideálne sú tiež na domáce salsy a marinády. Až budete nabudúce grilovať, skúste do naložených kuracích krídeliek alebo barbecue omáčky pridať kúsok Habanero. Vaše jedlo získa ten správny šmrnc a jedinečnú chuť.

Pred použitím samotným je najlepšie papričky krátko orestovať a namočiť. Na zahriatej panvici postačí celé papričky zľahka asi 20 sekúnd prehrievať, potom zaliať vodou, odstaviť a počkať 30 minút. Takto rehydratované Habanero môžete ľahko rozpučiť alebo nakrájať a použiť ako základ pre salsu a iné omáčky.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu