Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Chilli v prášku

Čili korenie v prášku sú sušené čili papričky drvené na veľmi jemný prášok. Čili prášok má dlhú životnosť, pokiaľ sa skladuje vo vzduchotesnej nádobe mimo tepla a svetla. Má široké možnosti využitia v kuchyni a jedlu dodá pikantnú ostrosť s typickou príchuťou danej papričky.

Guntur Sannam chilli prášok 30 g

-14 %
Guntur Sannam chilli prášok 30 g

Túto partičku červených indických papričiek si jednoducho obľúbite. Pod označením S4 Guntur Sannam sa skrýva skupina kultivarov Guntur čili, ktoré majú podobný tvar a strednú pálivosť. Sušené papričky S4 namleté na jemný prášok sa stanú hviezdou každého vášho karí a iných lahôdok (nielen) indickej a ázijskej kuchyne.

Zloženie Guntur Sannam chilli papričky 100 %.
Pálivosť
  • 2
SHU jednotky 50 000
Krajina pôvodu Indie
Bežná cena: 1,90 €
Cena za 1 ks s DPH: 1,63 €
 
Popis

Guntur Sannam chilli prášok 30 g

Vyskúšajte jedny z najznámejších indických papričiek

Čerstvé ich na trhu najčastejšie nájdete pod označením "S-4", sušené potom ako "S-334". Všeobecne sa im hovorí Guntum Sannam. Spadajú totiž do skupiny červených indických papričiek Guntur čili (nazývaných podľa rovnomenného regiónu v provincii Andhra Pradesh, kde sa pestujú), ktorá zahŕňa viac kultivarov červených papričiek podobne výraznej chuti i pálivosti (napríklad S17 Teja, 273 čili a ďalšie.). Slovo "sannam" znamená "dlhý" alebo tiež "tenký."

Vedeli ste, že India je na prvom mieste svetového rebríčka v produkcii čili? Z provincie Andhra Pradesh, kde sa pestujú aj Guntum sannam papričky, potom pochádza takmer polovica celkovej indickej produkcie. Pestovaniu papričiek tu venujú náležitú pozornosť. Pred asi 40 rokmi dokonca neďaleko Guntur vznikla regionálna výskumná stanica zaoberajúca sa kultiváciou čili papričiek. Vôbec sa preto nečudujem, že sú tieto papričky chuťou a ostrosťou tak kvalitné a populárne na trhoch po celom svete.

Červená paprička s poctivou pálivosťou

Plody dlhé 5-15 cm tvarom pripomínajú hrachový struk, majú sýto červenú farbu a lesklý zvrásnený povrch, ktorý sušením o to viac vynikne.

Guntur sannam sú celosvetovo veľmi obľúbené. Každoročne sa týchto papričiek zožne asi 280 000 ton. Populárne sú predovšetkým vďaka svojim kvalitným a unikátnym vlastnostiam. Tieto papričky odrody Capsicum annuum (papriky ročnej) majú síce strednú pálivosť okolo 35 000-50 000 SHU, ale rozhodne dokážu pridať červenú farbu jedlu i vašim tváram. Vyhľadávané sú totiž predovšetkým pre svoju ostrosť. Sú navyše bohatým zdrojom vitamínu C.

Ako variť s Guntur sannam

Indické papričky Guntur sannam sú nepostrádateľnou súčasťou mnohých tradičných ázijských jedál. Obľúbené sú predovšetkým v indickej, thajskej a čínskej kuchyni. Určite odporúčame po vzore miestnych kuchárov pridať plátky týchto čili papričiek do ryže. Skvele vyniknú v karí, ázijských mäsových a zeleninových jedlách, v polievkach alebo v dusených mäsových pokrmoch.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu