Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +421 233 056  772  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

DARČEKOVÁ SADA chilli korenie

-13 %
DARČEKOVÁ SADA chilli korenie

Zrovnali sme čili papričky do laty. Alebo skôr do praktického dreveného stojanu, ktorý obsahuje 12 druhov mletých čili papričiek.

Sada je skvelým darčekom pre milovníkov všetkého pálivého aj začiatočníkov, ktorým otvorí bránu do čili sveta všetkých chutí a stupňov pálivosti.

Spoľahnite sa tento rok na darček, ktorý ako jediný zaručene vykúzli slzy v očiach!

Bežná cena: 34,54 €
Cena za 1 ks s DPH: 29,99 €
Darček
Skladom Expedujeme 19.10.2021
/darcekova-sada-chilli-korenie-e208.htm
Popis

DARČEKOVÁ SADA chilli korenie

12 druhov mletých čili papričiek v praktickom stojančeku, vďaka ktorému budete mať čili vždy prehľadne usporiadané, po ruke, a ktorý sa stane ozdobou každej kuchyne. Papričky sme pre vás do sady starostlivo vybrali tak, aby ste v nej našli tie najmenej pálivé, stredné aj najštipľavejšie na svete.

Balenie obsahuje okrem ampuliek s čili a rozloženého stojana na zostavenie tiež brožúru, v ktorej nájdete podrobný popis jednotlivých odrôd papričiek a informácie o ich pálivosti.

-

-

Zloženie

Carolina Reaper prášek 10 g

Kráľovná všetkých čili papričiek, oficiálne najštipľavejšia na svete. S pálivosťou dosahujúcou až 2,200,000 SHU je od roku 2013 zapísaná v Guinessovej knihe rekordov. Okrem spaľujúceho žiaru ponúka aj nečakane sladkú a ovocnú chuť. Skvele chutí v mäsových a strukovinových pokrmoch, omáčkach alebo polievkach.

Carolina Reaper prášek 10 g 

Trinidad Scorpion Moruga prášek 10 g

S viac ako 2,000,000 SHU je v súčasnosti uznávanou druhou najštipľavejšou papričkou na svete. Má kvetinovo-ovocnú chuť a aromatickú vôňu. Charakteristická je pre svoju dlhotrvajúcu hrejivosť, ktorá sa navyše postupne rozvíja. Odporúčame preto dávkovať opatrne.

Trinidad Scorpion Moruga prášek 10 g 

Naga Bhut Jolokia prášek 10 g

Naga Jolokia je čili paprička dosahujúca pálivosť až 1 041 427 SHU. Do roku 2007 bola označená za najštipľavejšiu papričku v Guinnessovej knihe rekordov s pálivosťou 1 001 304 SHU.

Jedná sa o medzidruhového kríženca z Bangladéša a severovýchodnej Indie. Vznikla skrížením papričiek druhu chinense a frutescens. Možno ju tiež nájsť na Srí Lanke, kde je známa ako Nai Mirris (Cobra chilli).

Naga Bhut Jolokia prášek 10 g 

Habanero prášek 10 g

Habanero paprička je odroda Capsicum chinense. Jej názov je odvodený zo španielskeho pomenovania Havany a je jednou z najviac pálivejších papričiek. Nezrelé papričky Habanera sú zelené, ale v priebehu dozrievania svoju farbu menia. Môžeme vidieť Habanero oranžové a červené, ale aj biele, hnedé a ružové.

Habanero dosahuje pálivosť 200 000-300 000 Scovilleho jednotiek (SHU).

Habanero prášek 10 g 

Scotch Bonnet prášek 10 g

Táto kráska pochádza z Jamajky a bola prvou karibskou čili papričkou, po ktorej exporte vzniká vysoký dopyt. Známa a populárna bola nielen vďaka svojej chuti a pálivosti, ale predovšetkým kvôli netradičnému menu. Scotch Bonnet je druhovo príbuzná Habanero papričkám, s ktorými je často vďaka podobnému vzhľadu nesprávne zamieňaná. Scotch Bonnet je však sladšia.

 

Scotch Bonnet prášek 10 g 

Birds Eye prášek 10 g

Čili papričky sú veľmi ostré, veľké asi 1-2 cm, plody sú svetlo červené a pálivosť je 50 000-100 000 Scovilleho jednotiek (SHU).

Pre svoju pálivosť si vyslúžila tiež prezývku "africký diabol". Papričky sú vhodné ako v surovom, tak v sušenom stave ako korenie na dochucovanie pikantných pokrmov, zvlášť marinád, omáčok či gulášov.

Bird´s Eye chilli prášek 10 g 

Chipotle prášek 10 g

Chipotle alebo tiež Chilpotle je výraz pochádzajúci z jazyka nahuatl a znamená údená čili paprička. Sušená a údená paprička Jalapeño, sa používa predovšetkým v mexickej kuchyni a v kuchyniach, ktoré sú ňou inšpirované, ako je napríklad Tex-Mex. V ich chuti sa pálivosť pôvodných papričiek spája s údenou príchuťou dymu.

Chipotle prášek 10 g 

Green Jalapeño prášek 10 g

Papričky Jalapeños sú pôvodom z Mexika. Svoje meno majú podľa hlavného mesta mexického štátu Veracruz Jalapa (španielsky),ale pôvod slova je z aztéckeho Xalapa. Jedná sa pravdepodobne o najpopulárnejšiu papričku na americkom kontinente

Green Jalapeño prášek 10 g 

Red Jalapeño prášek 10 g

Papričky Jalapeños sú pôvodom z Mexika. Svoje meno majú podľa hlavného mesta mexického štátu Veracruz Jalapa (španielsky),ale pôvod slova je z aztéckeho Xalapa. Jedná sa pravdepodobne o najpopulárnejšiu papričku na americkom kontinente.

Red Jalapeño prášek 10 g 

Ancho chilli prášek 10 g

Ako Ancho sa nazývajú sušené čili papričky Poblano, ktoré majú ovocno sladkú chuť s príchuťou sliviek a hrozienok. Poblano je odroda Capsicum annuum a patrí medzi najmenej pálivú odrodu. V priemere obsahuje okolo 2 500 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU) a ich domovom je Mexiko.

Ancho chilli prášek 10 g 

Pasilla chilli prášek 10 g

Pasillo chilli, alebo tiež Negro chilli, je sušená forma čili papričiek Chilaca, rodu Capsicum annuum. Pochádzajú z Mexica, kde ich názov znamená "malé hrozienka" a sú dôležitou súčasťou miestnej kuchyne. Spolu s papričkami Ancho a mulati tvoria tzv. "Svätú trojicu" (Holly trinity) čili papričiek, ktoré sa používajú na prípravu tradičnej mole omáčky.

Pasilla prášek 10 g 

Kashmiri chilli prášek 10 g

Paprička Kashmiri vás zaujme predovšetkým svojou jasne červenou farbou, pre ktorú je vysoko žiadaná. Pochádza z Indie a má miernejšiu pálivosť okolo 5000-10000 SHU. Majú tvar typickej čili papričky - pretiahnuté tenké telo dlhé asi 7-10 cm so špicatým koncom. V ich ľahko ovocnej a sladkej chuti vynikajú dymové a zemité podtónmi.

Kashmiri chilli prášek 10 g 

/product-action/increment-product-view-count?productId=208

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 24 hod.

50 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu