
Postup
1 Kuracie mäso si očistite a dajte zhruba na 30 minút do mrazničky. Potom ho vyberte a nakrájajte na veľmi tenké rezančeky. Tým, ako je mäso stuhnuté, pôjde veľmi dobre krájať na tenké rezance. Na panvici si rozohrejeme 2 lyžice olivového oleja a dajte na neho orestovať kuracie rezančeky. Osoľte, okoreňte a hotové dajte bokom.
2 Do hrnca si dajte 3 lyžice olivového oleja, paradajkové pyré, rímsku rascu, prelisovaný cesnak, nadrobno nakrájanú cibuľu, nasekanú polovicu zväzku koriandra a lyžicu čili prášku alebo vločiek Chipotle. Všetko dôkladne premiešajte, priveďte do varu a restujte 10 minút. Potom pridajte do základu červenú fazuľu, kuracie rezančeky, zvyšok nasekaného koriandra a kurací vývar. Premiešajte, priveďte do varu a varte 15 minút.
3 Medzitým si na panvici rozpáľte olivový olej a dajte na neho orestovať tortilly nakrájané na približne 3 mm prúžky. Polievku servírujte s prúžkami avokáda, nasekaným koriandrom, lyžicou kyslej smotany a prúžkami restovanej tortilly. Všetko pokvapkajte a podávajte s limetkou.
Ingredience
- Použité čili
- 1 lyžica Chipotle prášku alebo Chipotle vločiek
- Ingrediencie
- 7 lyžíc olivového oleja
- 500 g kuracích pŕs
- soľ korenie
- 500 g paradajkového pyré
- 1 lyžička rímskej rasce
- 4 strúčiky cesnaku
- 1 cibuľa
- ½ zväzku koriandra
- plechovka červených fazuľ
- 2 l kuriaceho vývaru
- 4 pšeničné tortilly
- avokádo
- kyslá smotana
- limetka