Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Chilli v prášku

Čili korenie v prášku sú sušené čili papričky drvené na veľmi jemný prášok. Čili prášok má dlhú životnosť, pokiaľ sa skladuje vo vzduchotesnej nádobe mimo tepla a svetla. Má široké možnosti využitia v kuchyni a jedlu dodá pikantnú ostrosť s typickou príchuťou danej papričky.

Chaotian chilli prášok 30 g

-14 %
Chaotian chilli prášok 30 g

Pôvodom čínske Chaotian by nemali chýbať v kuchyni žiadneho milovníka kyslých-pálivých jedál ázijskej kuchyne. Tieto červené sušené papričky pomleté na jemný prášok majú mierne sladkastú chuť s citrusovými tónmi a každému vášmu jedlu prepožičajú exotický, jemne kyslý nádych. A tiež poctivú dávku štipľavosti.

Zloženie Chaotian chilli papričky 100 %.
Pálivosť
  • 2
SHU jednotky 23 000
Krajina pôvodu Čína
Bežná cena: 1,90 €
Cena za 1 ks s DPH: 1,63 €
 
Popis

Chaotian chilli prášok 30 g

Papričky čeliace nebu

Pochádzajú z Číny, kde sa nazývajú "Chao tian jiao" podľa mesta Sanying (Chaotian). Niekedy sa im tiež hovorí"papričky čeliace nebu" (Facing Heaven chilli). Rastú na kríkoch smerom nahor a ich špička ukazuje k oblohe.

Z čínskeho chilli patria medzi jedny z najobľúbenejších. Chaotian majú ľahko sladkastú citrusovú chuť. Plody dozrievajú v sýto červenú farbu a majú veľmi jemnú šupku, čo z nich robí ideálnu papričku pre použitie v akýchkoľvek jedlách. Majú drobnejší kužeľovitý tvar s dĺžkou 3-6 cm.

Stredne pálivé hviezdy sečuánskej kuchyne

Chaotian sú stredne pálivé. Majú okolo 10 000-23 000 SHU a tie najštipľavejšie dosahujú maximálne 30 000 SHU. Významnú úlohu zohrávajú v ázijskej kuchyni, ktorá vo svojich  jedlách často využíva kombináciu chilli s citrusovou trávou, alebo limetkou. Najčastejšie sa používajú na prípravu sečuánských jedál (okrem iného tiež na výrobu populárneho sečuánského chilli oleja). Práve Vďaka citrusovej TONO chuti sú Chaotian papričky ideálne do najrôznejších čínskych špecialít a skvele vyniknú v chilli-limetkovej marináde na rebierkach. Dochutiť nimi môžeme euroázijské mäsové a zeleninové jedlá, alebo polievky. Skrátka všetky jedlá, ktorým chcete okrem výraznejšej pálivosti dodať tiež exotický a jemne kyslý citrusový nádych.

Skvelé pre naloženie do oleja alebo alkoholu

Vďaka svojmu menšiemu tvaru sú Chaotian papričky ako stvorené na naloženie do oleja, vínneho octu, medu alebo alkoholu (napr. vodky). Stačí sušené papričky na jeden deň až niekoľko týždňov naložiť do tekutiny, ktorej budete chcieť pridať nielen poriadnu ostrosť, ale aj decentnú citrusovú chuť. Čím dlhšie ich necháte lúhovať, tím viac pálivý bude výsledok.

 

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu