Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980      d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Vločky a granule

Drvené čili papričky na menšie kúsky vo forme vločiek a granúl. Toto korenie sa stalo veľmi populárne. V Spojených štátoch amerických je dokonca štandardom ich mať na stole vedľa soli a korenia. Vo vločkách je často vysoký podiel semien. Drvené čili môžete použiť ľubovoľne na varenie, napríklad na mäso alebo korenenie pokrmov rovnako ako soľou a korením.

Chaotian chilli granule 30 g

Chaotian chilli granule 30 g

Pôvodom čínske Chaotian by nemali chýbať v kuchyni žiadneho milovníka kyslo-pálivých jedál ázijskej kuchyne. Granule týchto červených sušených papričiek majú mierne sladkastú chuť s citrusovými tónmi a každému vášmu jedlu prepožičajú exotický, jemne kyslý nádych. A tiež poctivú dávku pálenia.

Pálivosť
  • 3
SHU jednotky 23 000
Složení Chaotian chilli papričky 100 %
Krajiny pôvodu Čína
Cena za 1 ks s DPH: 1,99 €
Vypredané Expedujeme 06.08.2021 Kontaktovať predajcu
/chaotian-chilli-granule-30-g-e148.htm
Popis

Chaotian chilli granule 30 g

Papričky čeliace nebu

Pochádzajú z Číny, kde sa nazývajú "Chao tian jiao" podľa mesta Sanying (Chaotian),odkiaľ pochádzajú. Niekedy sa im tiež hovorí "papričky čeliace nebu" (Facing Heaven chilli). Rastú totiž na kroch smerom nahor a ich špička ukazuje k oblohe.

Z čínskeho čili patria medzi jedny z najobľúbenejších. Chaotian majú ľahko sladkastú citrusovú chuť. Plody dozrievajú v sýto červenú farbu a majú veľmi jemnú šupku, čo z nich robí ideálnu papričku na použitie do akýchkoľvek jedál. Majú drobnejší kužeľovitý tvar s dĺžkou 3-6 cm.

Stredne pálivé hviezdy Sečuánskej kuchyne

Chaotian sú stredne pálivé. Majú okolo 10 000-23 000 SHU a tie najštipľavejšie dosahujú maximálne pálivosť 30 000 SHU. Významnú úlohu zohrávajú v ázijskej kuchyni, ktorá vo svojich jedlách často využíva kombináciu čili s citrusovou trávou, alebo limetkou. Najčastejšie sa potom používajú na prípravu sečuánských jedál (okrem iného tiež na výrobu populárneho sečuánského čili oleja). Práve vďaka svojim citrusovým tónom v chuti sú Chaotian papričky ideálne do najrôznejších čínskych špecialít a skvele vyniknú v čili-limetkovej marináde na rebierkach. Dochutiť nimi môžete ázijské mäsové a zeleninové pokrmy, dusené mäsové jedlá, alebo polievky. Skrátka všetky jedlá, ktorým chcete okrem výraznejšej štipľavosti prepožičať tiež exotický a jemne kyslý citrusový nádych.

Skvelé na naloženie do oleja, ale aj alkoholu

Vďaka svojmu menšiemu tvaru sú Chaotian papričky ako stvorené na naloženie do oleja, vínneho octu, medu alebo alkoholu (napr. vodky). Stačí sušené papričky na jeden deň až niekoľko týždňov naložiť do tekutiny, ktorej budete chcieť pridať nielen poriadnu ostrosť, ale aj decentnú citrusovú chuť. Čím dlhšie ich necháte lúhovať, tým viac štipľavý bude výsledok.

Ak ich zľahka opražíte v troške oleja, ich farba sa zmení v žiarivejšiu červenú a papričky stratia trochu svojej štipľavosti. Po vybratí sú príjemnejšie na konzumáciu v celej podobe. A ak sa štipľavosti vzdať nechcete, olej s papričkou jednoducho použite ako základ pre varené jedlo.

 

/product-action/increment-product-view-count?productId=148

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 24 hod.

50 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu