Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Celé papričky

Celé sušené papričky nám umožňujú dodávať čili zákazníkom po celý rok. Sušenie je jedna z najstarších konzervačných metód. Sušené čili papričky sú zvyčajne bez škodlivých patogénov a je u nich ľahké dlhodobé skladovanie. Majú veľmi široké použitie. Do rôznych jedál, omáčok salsy, alebo čisto ako korenie.

Chaotian chilli celé sušené 30 g

-15 %
Chaotian chilli celé sušené 30 g

Pôvodom čínske Chaotian by nemalo chýbať v kuchyni žiadneho milovníka kyslo-pálivých jedál ázijskej kuchyne. Celé červené sušené papričky majú mierne sladkastú chuť s citrusovými tónmi a každému vášmu jedlu prepožičajú exotický, jemne kyslý nádych. A tiež poctivú dávku pálenia. Celé papričky Chaotian sú ideálne tiež k nakladaniu do olejov, octu, alkoholu alebo medu.

Zloženie Chaotian chilli papričky 100 %.
Pálivosť
  • 2
SHU jednotky 23 000
Krajina pôvodu Čína
Bežná cena: 1,90 €
Cena za 1 ks s DPH: 1,62 €
Skladom Expedujeme 10.02.2023
Popis

Chaotian chilli celé sušené 30 g

Papričky čeliace nebu

Pochádzajú z Číny, kde sa nazývajú "Chao tian jiao" podľa mesta Sanying (Chaotian), odkiaľ pochádza. Niekedy sa im tiež hovorí "papričky čeliace nebu" (Facing Heaven Chilli). Rastú totiž na kroch smerom nahor a ich špička ukazuje k oblohe.

Z čínskeho čili patrí medzi jedny z najobľúbenejších. Chaotian majú ľahko sladkastú citrusovú chuť. Plody dozrievajú v sýto červenú farbu a majú veľmi jemnú šupku, čo z nich robí ideálnu papričku pre použitie v akýchkoľvek jedlách. Majú drobnejší kužeľovitý tvar s dĺžkou 3-6 cm.

Stredne pálivé hviezdy Sečuánskej kuchyne

Chaotian sú stredne pálivé. Majú okolo 10 000-23 000 SHU a tie najštipľavejšie dosahujú maximálne 30 000 SHU. Významnú úlohu zohrávajú v ázijskej kuchyni, ktorá vo svojich jedlách často využíva kombináciu čili s citrusovou trávou alebo limetkou. Najčastejšie sa potom používajú na prípravu sečuánských jedál (okrem iného tiež na výrobu populárneho sečuánskeho čili oleja). Práve vďaka svojim citrusovým tónom v chuti sú Chaotian papričky ideálne do najrôznejších čínskych špecialít a skvele vyniknú v čili-limetkovej marináde na rebierka. Dochutiť nimi môžete ázijské mäsové a zeleninové panvice, dusené mäsové jedlá alebo polievku. Skrátka všetky jedlá, ktorým chcete okrem výraznejší pálivosti prepožičať tiež exotický a jemne kyslý citrusový nádych.

Skvelé pre naloženie do oleja aj alkoholu

Vďaka svojmu menšiemu tvaru sú Chaotian papričky ako stvorené pre naloženie do oleja, vínneho octu, medu alebo alkoholu (napr. Vodky). Stačí sušené papričky na jeden deň až niekoľko týždňov naložiť do tekutiny, ktorej budete chcieť pridať nielen poriadnu ostrosť, ale aj decentnú citrusovú chuť. Čím dlhšie ich necháte lúhovať, tým viac pálivý bude výsledok.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu