Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +421 233 056  772  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Chilli v prášku

Čili korenie v prášku sú sušené čili papričky drvené na veľmi jemný prášok. Čili prášok má dlhú životnosť, pokiaľ sa skladuje vo vzduchotesnej nádobe mimo tepla a svetla. Má široké možnosti využitia v kuchyni a jedlu dodá pikantnú ostrosť s typickou príchuťou danej papričky.

Carolina Reaper chilli prášok 9 g

Carolina Reaper chilli prášok 9 g

Privítajte pekelne žeravú kráľovnú všetkých čili papričiek aj u vás doma! Z jej návštevy sa pravdepodobne dosť zapotíte. Po spaľujúcej žiare vás odmení prekvapivo sladkou chuťou s podtónmi čokolády, čerešní a škorice. Carolinu Reaper vo forme jemného prášku môžete do jedál ľahko dávkovať presne podľa vlastnej chuti (a odvahy).

Pálivosť
  • 6
SHU jednotky 2 200 000
Složení Carolina Reaper chilli papričky 100 %
Krajiny pôvodu Taiwan
Cena za 1 ks s DPH: 4,90 €
Skladom Expedujeme 06.12.2021
/carolina-reaper-chilli-prasok-9-g-e152.htm
Popis

Carolina Reaper chilli prášok 9 g

Rozpáľte to s rekordmanom

Áno, je to ona! S pálivosťou dosahujúca až 2 200 000 SHU je od roku 2013 zapísaná v Guinessovej knihe rekordov. Jej jedenie je lákadlom pre vyznávačov extrémov a aj v menšom množstve je výzvou pre odolných a skúsených milovníkov čili.

Zrelé papričky majú červenú farbu, zvrásnený povrch s mnohými výrastkami a dlhšiu ostrú špičku (chvostík). Plody sú okolo 4 cm široké a 3 cm dlhé. Carolina Reaper je hybridná čili paprička druhu Capsicum chinense (paprika čínska). Vypestovaná bola v meste Rock Hill v Južnej Karolíne krížením papričiek Bhut Jolokia a červeného Habanera. Príbeh jej vzniku určite stojí za zmienku.

Liečivý pomocník s nečakaným výsledkom

Papričku vypestoval v roku 2012 Ed Currie. Zatiaľ čo ostatní poprední pestovatelia čili z celého sveta medzi sebou súťažili o vypestovanie najštipľavejších  papričiek vôbec, Currieho záujem o pestovanie a kultiváciu čili sa uberal úplne iným smerom.

Jeho rodinu niekoľko generácií sužovala rakovina a srdcové choroby. Currie prišiel na to, že populácia a regióny, ktoré čili pridávajú takmer do každého jedla a v jeho užívaní majú dlhoročnú tradíciu, vykazujú zároveň najnižší výskyt spomínaných dvoch chorôb. Odvtedy začal čili papričky pestovať.

V priebehu rokov tiež zistil, že onkologickí pacienti počas chemoterapie strácajú zmysel pre vnímanie akejkoľvek chute, okrem sladkej. Čili papričky sa v tomto prípade ukázali ako skvelý spôsob, ako jedlu dodať novú chuť a príjemnú hrejivosť. Currie sa preto snažil vypestovať papričky sladkej chuti a väčšej pálivosti. Výsledkom bolo neúmyselné vypestovanie najštipľavejších  (a aj sladkých) čili papričiek na svete. Ich pôvodný technický názov bol "HP22B".

Ako chutí štipľavé peklo?

Nie nadarmo dostala táto paprička prívlastok "reaper" (v preklade smrtka). Páli naozaj pekelne. Vďaka dlhšiemu chuťovému dozvuku si však vychutnáte nielen jej spaľujúci žiar, ale aj prekvapivú sladkosť. Pod extrémnou pálivosťou sa totiž skrýva plná sladká chuť s príjemnými podtónmi čokolády, čerešní a škorice.

Akonáhle raz prekonáte horiaci pocit v ústach a v tvári, kapsaicín v čili začne naopak pôsobiť ako tlmič bolesti a príval vyplavených endorfínov na seba nenechá dlho čakať. Čili peklo je tak vlastne plné radosti.

Hodí sa na dochutenie všetkých jedál, ktorým chcete prepožičať spaľujúcu pálivosť a zároveň podčiarknuť chuť ostatných ingrediencií. Tradične sa používa na prípravu mexických a ázijských pokrmov a omáčok, mäsových jedál, polievok, salsy, strukovinových pokrmov a pododobne.

Ak sa tešíte na svoju prvú skúsenosť s Carolina Reaper čili, odporúčame najprv dávkovať opatrne a v naozaj malom množstve. Jej extrémne pálenie neutlmíte ani mliekom či jogurtom.

Papričky Carolina Reaper pre nás pestujú a vyrábajú v Taiwane, odkiaľ si ich nechávame priamo dovážať. Kvalita a čerstvosť je u nás prioritou. Vďaka tomu si u našich papričiek vychutnáte nielen ich hrejivosť, ale aj jedinečné sladké a ovocné chuťové tóny.

/product-action/increment-product-view-count?productId=152

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

50 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu