Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Celé papričky

Celé sušené papričky nám umožňujú dodávať čili zákazníkom po celý rok. Sušenie je jedna z najstarších konzervačných metód. Sušené čili papričky sú zvyčajne bez škodlivých patogénov a je u nich ľahké dlhodobé skladovanie. Majú veľmi široké použitie. Do rôznych jedál, omáčok salsy, alebo čisto ako korenie.

Bullet chilli celé sušené 30 g

Bullet chilli celé sušené 30 g

Sečuánske papričky Bullet sú len o niečo málo pálčivejšie než Jalapeña a napriek svojmu menu vás do žiadnych extrémne pálčivých výšin nevystrelia. Naopak, sú veľmi príjemnou papričkou, ktorá sa nestratí v žiadnej kuchyni. So svojou paprikovou, ľahko citrusovou a jemne dymovou chuťou si ich obľúbite v teplých aj studených omáčkach aj v najrôznejších jedlách ázijskej kuchyne.

Zloženie Bullet chilli papričky 100 %
Pálivosť
  • 2
SHU jednotky 25 000
Krajina pôvodu Čína
Cena za 1 ks s DPH: 2,30 €
Skladom Expedujeme 12.12.2022
Popis

Bullet chilli celé sušené 30 g

Sečuánske mierne pálčivé strely

Papričky Bullet pochádzajú z čínskeho Sečuánska a vychádzajú z miestnych pôvodných druhov, ktoré do Číny ako prvé priviezli v priebehu 15. a 16. storočia európske námorné a obchodné expedície. Sú o kvapku pálčivejšie než Jalapeña. Bullet majú v priemere okolo 35 000 SHU, tie najmiernejšie ale môžu dosahovať aj 15 000 SHU. A pretože v porovnaní so svetovými rekordérmi ich pálčivosť žiadne veľké nebezpečenstvo nepredstavuje, svoj názov (v prekladu guľka) získali pravdepodobne podľa svojho kužeľovitého tvaru, ktorý pripomína špicatý valec, alebo podľa spôsobu rastu. Patria totiž medzi tzv. „facing heaven“ papričky, ktoré rastú vzpriamene hore a vyzerajú, že z krov doslova vystreľujú do neba. 

Príjemne hrejivé papričky

Čerstvé Bullet sú široké 1–4 cm a dlhé 3–6 cm. Majú hladkú lesklú šupku, pod ktorou sa ukrýva silnejšia vrstva šťavnatej dužiny. V plne zrelom stave sú krásne červené. Podobne ako u Jalapeña sa ale zbierajú a v kuchyni používajú aj nezrelé zelené plody. Na čerstvé Bullet ale vo svete narazíte málokedy, najčastejšie sa predávajú práve v podobe celých sušených plodov.

A ich chuť? Ta je skôr papriková, ľahko citrusovo ovocná, s dymovými tóny. Keď k tomu pridáte ich slabšiu pálčivosť, máte pred sebou ideálnu prísadu, ktorá dodá jedlám veľmi príjemnú chuť aj hrejivosť a svojich fanúšikov si nájde aj v radoch menej skúsených jedákov čili.

Do akých jedál sa Bullet hodí?

Bullet papričky sa hojne využívajú predovšetkým v sečuánskej kuchyni, kde sa pridávajú aj do tradičných jedál ako je napríklad kung pao. Obľúbené sú tiež v thajských a celkovo v ázijských pokrmoch. Vďaka ich pomerne neutrálnej chuti sa nestratia ani v kuchyni mexickej. 

Pridávať ich môžete do polievok, omáčok, do dušených pokrmov a mäsových či zeleninových zmesí. Chuťovo sa Bullet papričky veľmi dobre párujú s praženými arašidmi, paprikou, zelenými fazuľkami, hubami, baklažánom, tofu, vodnými gaštanmi, ďumbierom, cibuľou a pórom. Výborné sú tiež k väčšine druhov mias, napríklad ku kačaciemu a všeobecne hydinovému, k bravčovému aj hovädziemu.

Ak budete chcieť u papričiek zvýrazniť ich kyslejšie citrusové tóny a trochu potlačiť pálčivosť, potom Bullet pred pridaním do jedla krátko orestujte na troške oleja. Vďaka tomu dodajú do jedla komplexnejšiu a výraznejšiu chuť. Papričky Bullet môžete do pokrmov dávať celé sušené (zmäknú v priebehu 10–15 minút), alebo ich pred prípravou rehydratovať. Stačí ich namočiť na 15 minút do horúcej vody a potom používať celé, prípadne ich nadrviť či rozmliaždiť.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu