Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Chilli vločky

Drvené čili papričky na menšie kúsky vo forme vločiek. Toto korenie sa stalo veľmi populárne. V Spojených štátoch amerických je dokonca štandardom ich mať na stole vedľa soli a korenia. Vo vločkách je často vysoký podiel semien. Drvené čili môžete použiť ľubovoľne na varenie, napríklad na mäso alebo korenenie pokrmov rovnako ako soľou a korením.

Ancho chilli vločky 30 g

-14 %
Ancho chilli vločky 30 g

Ako vyzerá a chutí najobľúbenejšie mexické chilli? Ako sušené slivky! Ancho sú tmavo fialovou až čiernou sušenou verziou papričiek Poblano a namleté na vločky ponúkajú v kuchyni široké využitie. Majú zemitú a jemne sladkastú slivkovo-hrozienkovou chuť a z každého jedla vykúzlia príjemne pikantnú záležitosť, ktorú s chuťou ocenia aj úplní chilli začiatočníci.

Zloženie Ancho chilli papričky 100 %
Pálivosť
  • 1
SHU jednotky 2 500
Krajina pôvodu Mexiko
Bežná cena: 3,50 €
Cena za 1 ks s DPH: 3,01 €
Skladom Expedujeme 10.02.2023
Popis

Ancho chilli vločky 30 g

Mexická kráľovná medzi papričkami

Stavte na mexickú klasiku. Sušené Ancho sú v tejto krajine najobľúbenejšími a najpoužívanejšími papričkami vôbec (hneď za nimi sú Guajillo). Typická je ich tmavofialová až čierna farba.

Ancho sú sušenou verziou tmavo zelených lesklých papričiek Poblano, ktoré dorastajú do veľkosti až 10 cm. Pochádza z mexického štátu Puebla, ktorý bol v histórii významným španielskym koloniálnym miestom a zohral dôležitú úlohu v utváraní tradičnej mexickej kuchyne. Pre zaujímavosť, zo štátu Puebla pochádza tiež ikonické mexické jedlo "chiles en nogada" inšpirované mexickú vlajkou, ktoré vzniklo na počesť ukončenia Mexickej vojny o nezávislosť v roku 1821. Jedná sa o plnenú zelenú Poblano papričku, preliatu bielu smotanou a posypanú šťavnatými červenými semienkami granátového jablka.

Papričky Ancho sú jedny z najmenej pálivých vôbec, preto sa pri ich používaní nemusíte vôbec zdráhať. Patrí medzi Capsicum annum (paprika ročná) a ich pálivosť sa pohybuje len okolo 1 000- 2 500 SHU. Zaujímavá je ich ovocno-sladká chuť. Vzhľadovo i chuťovo totiž pripomínajú slivky s podtónom hrozienok.

Pozvite chuť Mexika do svojej kuchyne

Na Ancho papričky je spoľahnutie vždy. Z každého jedla dokážu vykúzliť pikantnú, ale nijako spaľujúcu záležitosť, ktorú ocenia aj chilli nováčikovia. Dodajú akejkoľvek studenej aj teplej omáčke, salse, enchiladas alebo polievke jemný hrejivý nádych a zemitú chuť a skvele tak podčiarknu chuť ostatných surovín. Svoje miesto si určite nájdu vo vašich mäsových pokrmoch alebo tamales. Rovnako ako doma v Mexiku. Vďaka svojej slivkovo-hrozienkovo-sladkastej chuti a miernej pálivosti sú ideálne do sladkých dezertov alebo v kombinácii s čokoládou.

Ako variť s Ancho papričkami?

Prinášame vám navyše niekoľko užitočných tipov, ako Ancho papričky pripravovať a získať z nich to najlepšie.

Pre dosiahnutie lepšej chuti je pred použitím samotným vhodné papričky krátko orestovať na zahriatej panvici po dobu asi 10-20 sekúnd. Ancho papričky môžete aj rehydratovať. Stačí ich zaliať horúcou vodou alebo vývarom a počkať 10-20 minút. Nenechajte ich však namáčať dlhšie, mohli by vám horknúť.

Odporúčame ponechať si zvyšnú tekutinu z výluhu, pretože práve u jemnejších papričiek, ako je aj Ancho, absorbuje skvelú chuť. Tekutinu potom môžete využiť na podliatie jedla, do polievok alebo omáčok.

Pyré z roztlačených alebo rozmixovaných rehydratovaných Ancho papričiek má červenohnedú farbu, plnú sladkú chuť s jemnou pálivosťou a ľahkým podtónom horkosti. Z tohto dôvodu je tiež lepšie odstrániť pred rehydratáciou z papričky aspoň časť semien, aby horkosť v jedle nebola príliš výrazná. Vďaka svojej ovocnej chuti s nádychom sliviek sa pyré skvele hodí ako základ do zeleninovo-ovocnej salsy alebo omáčky.

Ancho papričky pridávajte do jedla v akejkoľvek podobe - nakrájané na plátky alebo kocky, či vo forme pyré. Ľahko ich tiež rozomeliete v mlynčeku na korenie. Pravú autentickú mexickú chuť však dosiahnete, keď do jedla pridáte papričku celú.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu