Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Chilli v prášku

Čili korenie v prášku sú sušené čili papričky drvené na veľmi jemný prášok. Čili prášok má dlhú životnosť, pokiaľ sa skladuje vo vzduchotesnej nádobe mimo tepla a svetla. Má široké možnosti využitia v kuchyni a jedlu dodá pikantnú ostrosť s typickou príchuťou danej papričky.

Ancho chilli prášok 9 g

-14 %
Ancho chilli prášok 9 g

Ako vyzerá a chutí najobľúbenejšie mexické chilli? Ako sušené slivky! Ancho sú tmavo fialovou až čiernou sušenou verziou papričiek Poblano a pomleté na jemný prášok ponúkajú v kuchyni široké využitie. Majú zemitú a jemne sladkastú slivkovo-hrozienkovou chuť a z každého jedla vykúzlia príjemne pikantnú záležitosť, ktorú s chuťou ocenia aj úplní chilli začiatočníci.

Zloženie Ancho chilli papričky 100 %
Pálivosť
  • 1
SHU jednotky 2 500
Krajina pôvodu Španielsko
Bežná cena: 1,90 €
Cena za 1 ks s DPH: 1,63 €
Skladom Expedujeme 10.02.2023
Popis

Ancho chilli prášok 9 g

Mexická kráľovná medzi papričkami

Stavte na mexickú klasiku. Sušené Ancho sú v tejto krajine najobľúbenejšími a najpoužívanejšími papričkami vôbec (hneď za nimi sú Guajillo). Typická je ich tmavofialová až čierna farba.

Ancho sú sušenou verziou tmavo zelených lesklých papričiek Poblano, ktoré dorastajú do veľkosti až 10 cm. Pochádzajú z mexického štátu Puebla, ktorý bol v histórii významným španielskym koloniálnym miestom a zohral dôležitú úlohu v utváraní tradičnej mexickej kuchyne. Pre zaujímavosť, zo štátu Puebloa pochádza tiež ikonické mexické jedlo "Chiles en nogada" inšpirované mexickú vlajkou, ktoré vzniklo na počesť ukončenia mexickej vojny o nezávislosť v roku 1821. Jedná sa o plnenú zelenú Poblano papričku, preliatu bielou smotanou a posypanú šťavnatými červenými semienkami granátového jablka.

Papričky Ancho sú jedny z najmenej pálivých vôbec, preto sa pri ich používaní nemusíte vôbec zdráhať. Patrí medzi Papriku ročnú (Capsicum annum) a ich pálivosť sa pohybuje len okolo 1 000- 2 500 SHU. Zaujímavá je ich ovocno-sladká chuť. Vzhľadovo i chuťovo totiž pripomínajú slivky s podtónom hrozienok.

Pozvite chuť Mexika do svojej kuchyne

Na Ancho papričky je spoľahnutie vždy. Z každého jedla dokážu vykúzliť pikantnú, ale nie spaľujúcu záležitosť, ktorú ocenia aj chilli nováčikovia. Dodajú akejkoľvek studenej aj teplej omáčke, salse, enchiladas alebo polievke jemný hrejivý nádych a zemitú chuť a skvele tak podčiarknu chuť ostatných surovín. Svoje miesto si určite nájdu vo vašich mäsových pokrmoch alebo tamales, rovnako ako doma v Mexiku. Vďaka svojej slivkovo-hrozienkovo-sladkastej chuti a miernej pálivosti sú ideálne do sladkých dezertov alebo v kombinácii s čokoládou.

 

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu