Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Chilli vločky

Drvené čili papričky na menšie kúsky vo forme vločiek. Toto korenie sa stalo veľmi populárne. V Spojených štátoch amerických je dokonca štandardom ich mať na stole vedľa soli a korenia. Vo vločkách je často vysoký podiel semien. Drvené čili môžete použiť ľubovoľne na varenie, napríklad na mäso alebo korenenie pokrmov rovnako ako soľou a korením.

Aleppo chilli vločky 30 g

-14 %
Aleppo chilli vločky 30 g

Mierna pálivosť a výnimočná komplexná chuť vločiek papričiek Aleppo vás bude jednoducho baviť. V chilli svete sú totiž považované práve za tú tajnú ingredienciu, ktorá dodá vašim jedlám pikantný šmrnc (a na ktorú sa vás všetci budú pýtať). Ich ovocná sladko-kyslá chuť je prirovnávaná k hrozienkam s podtónmi rasce a slaného vínneho octu a vôňa pripomína tie najlepšie sušené paradajky.

 

Zloženie Aleppo chilli papričky 100 %.
Pálivosť
  • 2
SHU jednotky 12 000
Krajina pôvodu Turecko
Bežná cena: 2,70 €
Cena za 1 ks s DPH: 2,32 €
Skladom Expedujeme 10.02.2023
Popis

Aleppo chilli vločky 30 g

Chilli závislosť zo Sýrie

Kto ju raz ochutná, objaví svoju novú závislosť. A to nepreháňame. Aleppo papričky, známe tiež ako Halaby, sú odrodou Capsicum annuum (papriky ročnej) a vo svete chilli znalcov sú považované za kulinárske tajomstvá, ktoré každému jedlu dodajú vyváženosť medzi výnimočnou chuťou a príjemnou hrejivosťou.

Sú pomenované podľa sýrskeho mesta Aleppo, odkiaľ pochádzajú. Mesto Aleppo bolo v histórii súčasťou Hodvábnej cesty a patrí k jednému z najstarších nepretržite obývaných miest na svete. Dnes sa produkcia väčšiny Aleppo papričiek presunula do Turecka.

Papričky, ktoré sa stanú vašou obľúbenou tajnou ingredienciou

Zrelé papričky tvarom pripomínajú pretiahnutejšiu červenú papriku a majú sýtu vínovo červenú farbu. Pri spracovaní sa sušia len z polovice, vďaka čomu získavajú svoje jedinečné vlastnosti a bežne sa objavujú v podobe chilli vločiek alebo granúl. Oproti väčšine drvených červených chilli papričiek, majú Aleppo viac unikátny a hravý chuťový profil.

Aleppo papričky síce ponúkajú miernejšiu pálivosť v rozmedzí 8 000-12 000 SHU, ale zato plnú a komplexnú chuť, ktorá vás neprestane baviť. Ich hrejivosť najprv pocítite v krku a pred tým, než sa začne naplno rozvíjať, prekvapí vás ovocná sladko-kyslá chuť. Tá je prirovnávaná k hrozienkam s podtónmi rasce a s dotykom slaného vínneho octu. Vôňa potom pripomína tie najlepšie sušené paradajky.

Aleppo sú vďaka svojej miernej pálivosti a netradičnej komplexnej chuti ideálne snáď do všetkých slaných i sladkých jedál. Významnú úlohu hrajú v tradičných pokrmoch stredozemnej a stredovýchodnej kuchyne, ako je napríklad hummus, kebab a ďalších mäsových jedlách. Sú tiež súčasťou mnohých typických koreninových zmesí pochádzajúcich z tejto oblasti.

 Ako variť s Aleppo

Vysoko návykové sú Aleppo papričky v hamburgeri, v kuracom mäse a na steakoch. Ak ich pridáte do marinády alebo vlastných koreniacich zmesí, určite sa stanú vašou tajnou ingredienciou, na ktorú sa vás budú všetci pýtať.

Obľúbite si ich tiež v cestovinách, polievkach, v pokrmoch z údenín alebo na vajíčkach. Odporúčame pár vločkami tohto chilli posypať pizzu alebo šaláty (najmä tie cestovinové, tuniakové alebo s kuracím mäsom). Ten rozdiel v chuti vás nadchne. Aleppo sa skvele dopĺňajú s koriandrom, rascou a oreganom alebo paradajkami, takže ak vyžaduje recept niektorú z týchto ingrediencií, pridajte aj trochu tohto chilli.

Skúšali ste niekedy poprášiť popcorn z mikrovlnky trochou chilli pre dodanie pikantnej a zaujímavej chuti? Drvené Aleppo papričky sú na to priamo ideálne. Stojí za to vyskúšať. Chuť Aleppo papričiek je tiež lákavá pre mnohých pekárov a cukrárov, pretože sú výnimočne výborné v kombinácii so škoricou. Ich kyslosť a pálivosť tiež dobre funguje v spojení s čokoládou a cukrom. Budú hviezdou každých vašich brownies, korenených orieškov alebo horúcej čokolády.

Skrátka uvidíte, že akonáhle raz ochutnáte, stanú sa drvené Aleppo vločky, spolu s korením a soľou, nevyhnutnou súčasťou vášho jedálenského stola.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu