Potřebujete poradit?      5ef204cb1c60769bfb9d50bc93eaacd3.svg  +420 702 708 980  d3ec1980e56536e6a6991f4458946fcf.svg  eshop@thechillidoctor.sk

Celé papričky

Celé sušené papričky nám umožňujú dodávať čili zákazníkom po celý rok. Sušenie je jedna z najstarších konzervačných metód. Sušené čili papričky sú zvyčajne bez škodlivých patogénov a je u nich ľahké dlhodobé skladovanie. Majú veľmi široké použitie. Do rôznych jedál, omáčok salsy, alebo čisto ako korenie.

Aji Amarillo chilli celé sušené 30 g

-14 %
Aji Amarillo chilli celé sušené 30 g

Peruánske papričky Aji Amarillo vo vás so svojou strednou pálivosťou rozprúdia dobrú náladu a do kuchyne vnesú kus exotickej chute Južnej Ameriky. Sušené plody majú žiarivo žlto-oranžovú farbu, voňajú po hrozne a ich úplne unikátne ovocná chuť pripomína mango a marakuju.

Zloženie Aji Amarillo chilli papričky 100 %.
Pálivosť
  • 2
SHU jednotky 15 000
Krajina pôvodu Peru
Bežná cena: 3,90 €
Cena za 1 ks s DPH: 3,35 €
 
Popis

Aji Amarillo chilli celé sušené 30 g

Pravá chuť Južnej Ameriky

Čo sa vám vybaví, keď si predstavíte Južnú Ameriku? Slnko, tanec, žiarivé farby, sladké ovocie a výborná kuchyňa? A presne také sú aj papričky Aji Amarillo pochádzajúce z Peru. Majú žiarivo oranžovú farbu, chuť tropického ovocia a ich stredne výrazná pálivosť vo vás rozprúdi dobrú náladu. V Latinskej Amerike patrí medzi najobľúbenejšie a nezameniteľnú chuť dodávajú takmer každému tamojšiemu jedlu. Aj preto sú, spolu s cesnakom a červenou cibuľou, považované za základné ingrediencie každého peruánskeho jedla.

Ich názov je odvodený od španielskeho výrazu pre čili papričku "aji" a žltú farbu "amarillo". Tieto papričky pochádzajú z Bolívie a Peru. V peruánskych Andách sa začali ako jedna z najstarších odrôd pestovať už v dobe 2500 rokov pred naším letopočtom. Aji Amarillo patrí do rodu Capsicum baccatum (paprika krídlatá, čiže peruánska) a ich sušené plody sú potom známe ako Aji Mirasol. Rastliny môžu vo vhodných podmienkach dosahovať výšku až 2 metre a ich plody sú asi 10 cm dlhé a 4 cm široké.

Papričky s aromatickou ovocnou chuťou

Papričky Aji Amarillo si zamilujete predovšetkým pre ich netradične ovocný chuťový profil, ktorý je iný ako u väčšiny druhov. Aji Amarillo majú žiarivú tmavo žltú až oranžovú farbu a voňajú po hrozne. Chuť je menej štipľavá a výrazne ovocná s dotykom manga a marakuje.

Rozhodne odporúčame ako ideálnu voľbu pre začiatočníkov, ktorí sa však nechcú ochudobniť o exotický zážitok z objavovania rozmanitých chutí čili.

Aji Amarillo v kuchyni

Tieto peruánske papričky sa vďaka svojej výraznej kvetinovej a ovocnej vôni hodia do ľahkých letných jedál, zeleninových šalátov alebo pokrmov z koreňovej zeleniny. Skvele dopĺňajú morské plody, ryby alebo rizotá. Čerstvé sa používajú na dochutenie ovocnej salsy alebo omáčok. Aj jednoduchému jedlu dodajú prekvapivú a nečakanú chuť.

V Peru sú tradične pridávané do miestnych špecialít, ako je napr. juhoamerické rybie ceviche alebo peruánske dusené hovädzie.

Pre dosiahnutie najlepšej chuti, odporúčame papričky pred samotnou prípravou jedla krátko z každej strany restovať na mierne rozpálenej panvici. Postačí pár minút. Akonáhle budú Aji Amarillo hotové, prevoňajú vašu kuchyňu svojou nezameniteľnou arómou.

RÝCHLA DOPRAVA

Odosielame do 48 hod.

100 000 +

Spokojných zákazníkov

DOPRAVA ZADARMO

U objednávok nad 77 euro

BONUSOVÝ PROGRAM

Darčeky k vášmu nákupu